Hakkımda

1980 yılında yaşam serüvenim Eskişehir’de başladı. Lise eğitimi bitimine kadar Eskişehir’de ikamet ettim. Daha sonrasında kamu kuruluşunda çalışmaya başladım yaklaşık 20 yıldır İstanbul’dayım. Kısacası memur oldum. Emekliliğe gün sayıyoruz, hayırlısı.

Bilgisayarla ilk tanışıklığım 1990 yıllarına rastlar. Benim yaşımdaki olanların eğer o yaşlarda bilgisayarlara ilgisi varsa bilirler ama yeni nesillerin bileceğini pek sanmıyorum, ilk bilgisayarım efsane Commodore 64, dil BASIC.  O zamanlardan bu zamana bilgisayar hep hayatımın içinde oldu. 23-25’li yaşlarda bilgisayar ve internet ortamının social platformu olan IRC’den (Internet Relay Chat) uzaklaşıp, kendimi biraz daha profesyonel anlamda geliştirmek üzere MSCA/MSCE kurslarına, o zaman için çuvalla paralar ödeyip katıldım. Aldığım bu kurs sayesinde çalıştığım kurumda 5-6 yıl kadar bilgi işlem yöneticiliği yaptım. Bununla beraber o zamanlar için bilgisayardan anlayanların popüler olabildiği bir dönemden geçerken bilgisayar bilgisi, teknik ve yazılım anlamda da çalıştığım kurumda çok kez yarar gösterdi.

Neden esencan.net oluştu? Nereye gidecek bilmiyorum ama amacım esencan.net’in bilgi işlem teknolojileri konusunda bir kaynak haline gelmesini sağlamak. Ülkemizde yazılım öğrenmek kısmında kaynak problemini ben de çok kez yaşadım. Hatta bu problem, İngilizce öğrenmeme büyük katkı sağladı. Çünkü Türkçe kaynak bulmak gerçekten zordu. Günümüzde youtube gibi bir mecrada Türkçe görsel kaynak bulmak daha kolay olmasına karşın ileri yazılım seviyesinde kaynak sıkıntısı devam etmekte. Bu sebepten yabancı kaynakları anlayabilecek kadar İngilizce bilmek her zaman avantaj sağlar. Bir çok yazılım konusunda bilgi, deneyim ve tecrübe sahibi insanlar youtube’da eğitim videoları sunup ülkemizde daha çok insana ulaşması ve kaynak sağlaması ümit verici. İşte ben de bu çarka hız verecek insanlar arasında yer almak için esencan.net’i oluşturdum. Umarım faydalı da olur.

İş hayatımın dışında da dünyanın farklı köşelerini gezmekten büyük keyif alıyorum, sualtına ve profesyonel anlamda sualtıcılığa gönül verenlerdenim, Tuğba isminde eşim, 5 yaşında Destin Su isminde bir kızım var.

Proudly powered by WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com